پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های تایلند، با ما تماس بگیرید، گروه تورهای ویرگول

نقشه تایلند

نقشه تایلند

در این مطلب نقشه تایلند را برای شما آماده کرده ایم. دانلود نقشه راه های تایلند ، نقشه بانکوک ، نقشه پوکت و نقشه توریستی تایلند برای دوستداران سفر با کیفیت بالا از لینک زیر امکان پذیر است.

دانلود نقشه تایلند رایگان و با لینک مستقیم

نقشه تایلند

نقشه تایلند

تایلند پنجاه و یکمین کشور بزرگ جهان است و در فلات هند و چین واقع شده است. تایلند با کشورهای میانمار در غرب و شمال – لائوس در شمال و شمال شرق – کامبوج در جنوب شرق و مالزی در جنوب هم مرز است. تایلند درعرض جغرافیایی ۵°۴۰′ و طول جغرافیایی ۹۷°۲۰′ و درجه ی ۱۰۵°. ۴۵′ واقع شده است.

اطلاعات کامل در مورد آب و هوای تایلند را در این مطلب بخوانید.

تاریخ تایلند

اولین ساکنان این منطقه شکارچیان بودند و ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد ساکنان این منطقه شروع به کشاورزی کردند. ۱۰۰ سال بعد از میلاد مذهب بودایی وارد این منطقه شد. گفته می شود که اجداد تایلندیان امروزی از جنوب چین به این منطقه آمدند و در قرن ۱۰ تا ۱۳ به تایلند رسیدند و زندگی خود را در این منطقه آغاز کردند. در این دوره حاکمان این منطقه مردمانی از کامبوج که به آن ها Khmen گفته می شد بودند.
در قرن ۱۳ کشورهای کوچکی در نزدیکی رودخانه ی Mekong با تایلند متحد شدند و امپراطوریSukhotha را تاسیس کردند که اولین امپراطوری تایلند بود. اما این امپراطوری دوران کوتاهی داشت و در اواخر قرن ۱۴ نابود شد.
در اواخر قرن ۱۴ پادشاهی Ayuthaya تاسیس شد و در قرن ۱۵ به اوج قدرت خود رسید. بعدها اروپایی ها به این منطقه آمدند. پرتغالی ها اولین اروپاییانی بودند که در سال ۱۵۱۱ به این منطقه آمدند و بعد از آن ها هلندی ها در سال ۱۶۰۵ و انگلیسی ها در سال ۱۶۱۲ و فرانسوی ها در سال ۱۶۶۲ یه تایلند آمدند.
در سال ۱۶۷۵ یک مقام یونانی به نام Constantine Phaulko مجوز حضور سربازان فرانسوی در منطقه را داد و این امر باعث شد تا مقامات تایلندی او را اخراج کنند. بعد از این قضیه تایلند تا قرن ۱۹ درهای خود را به روی اروپاییان بسته بود.
در سال ۱۷۶۵ برمه به امپراطوری Ayuthaya حمله کرد و تا سال ۱۷۶۷ شهر را دراختیار خود گرفت و نابود کرد. در سال ۱۷۶۹ یک ژنرال تایلندی پادشاه شد و قلمرو تایلند را تا لائوس و کامبوج گسترش داد. بعد از اعدام او قدرت به دستان رامای اول افتاد که دشتور اعدام او را داده بود. در طول سلطنت رامای سوم بود که تایلند پیشرفت کرد و توسعه یافت.
در سال ۱۸۹۳ رامای پنجم لائوس را به فرانسه داد و در سال ۱۹۰۷ کامبوج را هم تسلیم کرد. در سال ۱۹۳۲ حکومت تایلند طی یک انقلاب تبدیل به یک سلطنت مشروطه شد.

جغرافیای تایلند

تایلند در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و از شمال و غرب با میانمار و از شمال و شزق با لائوس و از شرق با کامبوج هم مرز است. این کشور دارای ۴ منطقه مشخص است:

  • کوه های پوشیده از جنگل واقع در غرب
  • فلات Khorat واقع در شمال شرق
  • دشت های مرکزی
  • سواحل و جزایر

اطلاعات بیشتر را در نقشه تایلند ببینید.

دانلود نقشه تایلند رایگان و با لینک مستقیم

نقشه تایلند

نقشه تایلند

سیاست در تایلند

تایلند دارای یک حکومت مشروطه است و پادشاه شخص اول مملکت می باشد. نخست وزیر رییس دولت است و باید از اعضای پارلمان باشد.
از سال ۱۹۳۲ حکومت تایلند به سلطنت مشروطه تبدیل شد و تایلند در کل دارای ۱۹ منشور و قانون اساسی است. تایلند در طول سال ها حکومت های مختلفی از قبیل دیکتاتوری نظامی و یا دموکراسی انتخاباتی را تجربه کرده است و همه ی دولت ها در طول دهه ها اذعان کردند که پادشاهی موروثی است.

سفر به تایلند

تایلند یکی از کشورهای محبوب در بین گردشگران خارجی است و پایتخت آن بانکوک یکی از پر بازدیدترین شهر های جهان است و دارای زیبایی های طبیعی و فرهنگ غنی می باشد. تایلند کشوری است که برای هر گردشگری با هر سلیقه ای جذابیت دارد. بانکوک ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد و در سفر به تایلند حتما باید از این شهر دیدن کرد. این شهر ترکیبی از مدرنیته و هم چنین ساختارهای تاریخی می باشد. حتما از میدان Siam بانکوک که هتل ها و مراکز خرید و همچنین کاخ بزرگ و Wat Pho در اطراف آن هستند دیدن کنید.

اطلاعات کامل درباره بانکوک را در این مطلب بخوانید. همچنین نقشه بانکوک را از اینجا دانلود بفرمایید.
ویرانه های باستانی از دوران امپراطوری Ayuthaya در تایلند باقی مانده اند. این جا در طول سال های ۱۷۰۰ بزرگترین شهر جهان بوده است اما امروزه فقط تعدادی معبد و ویرانه هایی از آن باقی مانده است. بیشتر قسمت های این شهر تاریخی در زمان حمله ی برمه نابود شده است. این ویرانه ها یکی از میراث جهانی یونسکو و از جاذبه های توریستی مورد علاقه است.

و در نهایت سفر به تایلند و تور تایلند با گذراندن یک یا دو روز در سواحل و جزایر آن کامل نخواهد بود. پوکت بزرگترین و معروف ترین جزیره ی تایلند است و دارای هتل ها و اقامتگاه های بسیاری می باشد. تایلند دارای ۳۳ جزیره دیگر با سواحل ماسه ای زیبایی می باشد. تور پوکت همواره در این کشور در جریان است.
بعد از سال ۲۰۰۰ و ضبط فیلمی در جزیره ی Phi Phi، گردشگری در این جزیره افزایش پیدا کرد. سواحل ماسه ای و آب های آبی این جزیره از زیباترین مناظر این جزیره ی گرمسیری است. در این جزیره اقامتگاهی وجود ندارد و گردشگرانی که می خواهند شب را در جزیره سپری کنند باید در ساحل اقامت داشته باشند.

اطلاعات کامل در مورد آب و هوای پوکت را در این مطلب بخوانید.

نقشه تایلند

نقشه تایلند

میزان تحصیلات

۹۳.۵% از مردم تایلند با سواد هستند. تایلندی ها اهمیت زیادی برای تحصیلات قائل هستند و تحصیل از دوره ی کودکستان تا سن ۱۷ سالگی اجباری و رایگان است. دوره ی تحصیل ۱۲ سال است و این دوران شامل آموزش پایه و آموزش عالی می شود و دانش آموزان می توانند به کالج ها و دانشگاه های مختلفی در سراسر کشور بروند.

  • بانکوک ۲۰امین شهر پرجمعیت جهان است.
  • تایلند تنها کشور در جنوب شرقی آسیا است که مستعمره ی هیچ یک از حکومت های اروپایی نبوده است.
  • بزرگترین محله ی چینی ها در جهان در بانکوک است.

مطالب مرتبط با نقشه تایلند

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 22228581-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید