پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های تایلند، با ما تماس بگیرید، گروه تورهای ویرگول

نقشه بانکوک

نقشه بانکوک

نقشه بانکوک ، سیام ، سیلوم ، سوخومویت و پراتونام

در این مطلب نقشه بانکوک ، نقشه مترو بانکوک و نقشه توریستی بانکوک را برای شما آماده کرده ایم. دانلود نقشه راه های بانکوک و نقشه توریستی بانکوک برای دوستداران سفر با کیفیت بالا از لینک زیر امکان پذیر است.

دانلود نقشه بانکوک رایگان و با لینک مستقیم

نقشه بانکوک

نقشه بانکوک

برای رفتن به مناطق محبوب پایتخت تایلند، بانکوک، می توانید از نقشه ی راهنمای شهری استفاده کنید. در نقشه ی راهنمای شهری هشت منطقه ی تجاری مهم بانکوک وجود دارد. در این نقشه معابر اصلی و فرعی که متنهی به این مناطق می شوند نشان داده شده است.

نقشه بانکوک و نقشه تایلند را حتما دانلود بفرمایید.

جغرافیای بانکوک

بانکوک در دشت پایینی رودخانه ی چائوپرایا که تا خلیج تایلند امتداد یافته واقع شده است. عرض جغرافیایی شهر ۱۳ درجه و ۴۵ دقیقه شمالی و طول جغرافیایی آن ۱۰۰ درجه و ۲۸ دقیقه شرقی است. ارتفاع آن حدود ۲۳۱ متر بالاتر از سطح دریا است. مساحت کلی بانکوک ۱,۵۶۸,۷۳۷ کیلومتر مربع است و به ۵۰ منطقه ی اصلی و ۱۵۴ منطقه ی فرعی تقسیم می شود. مناطق توسعه یافته ی شهر ۷۰۰ کیلومتر هستند و ۲۳% این مناطق مسکونی و ۲۳.۵۸% زمین های کشاورزی و درصد کمی هم برای کارهای دولتی، صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از ویژگی های مهم شهر وجود رودخانه ی چائوپرایا است که ۳۷۲ کیلومتر طول دارد. مناطق اطراف رودخانه متشکل از دشت ها و دلتاهایی است که تا خلیج بانکوک و ۳۰ کیلومتری جنوب شهر امتداد یافته اند. وجود تعداد زیادی کانال و آبراه بانکوک را به ونیز شرق تبدیل کرد. این آبراه های فراوان شهر تقسیم بندی شدند و در مناطق مختلف شهر مورد استفاده قرار گرفتند. اما بعد از توسعه ی شهر در ۱۹۵۰ این طرح قدیمی شد و طرحی جدید برای بهره برداری از این آبرا ها مورد استفاده قرار گرفت.

نقشه بانکوک

نقشه بانکوک

بانکوک به دو منطقه ی اصلی شهر تقسیم می شود: بانکوک و تان بوری در نزدیکی رودخانه ی چائوپرایا. پل های متعددی هستند که این دو منطقه را به هم متصل می کنند از جمله پل Krungthon و پل Memorial و پل PhraPinklao

هوای کلی این شهر گرم است. دمای هوا بین ۷۷ درجه فارنهایت در گرم ترین ساعات زمستان تا ۱۰۰ درجه فارنهایت در گرم ترین ساعات تابستان می باشد. رطوبت هوا هم بین ۶۰% در زمستان (نوامبر تا فوریه) تا ۸۰% در تابستان (مه تا اکتبر) می باشد. از آنجایی که این شهر بالاتر از سطح دریا واقع شده امکان وقوع سیل چندان شایع نیست در طول فصل بارندگی حدود ۵۰ اینچ بارندگی اتفاق می افتد. گرم ترین زمان سال بین ماه مارس تا می است در این زمان تمام سیستم های خنک کننده روشن هستند. اوج فصل گردشگری بانکوک ، تور تایلند و تور بانکوک در این ماه ها می باشد. این زمان حداقل میزان بارندگی را دارد و درست قبل از شروع داغ ترین روزهای سال است. در ماه های مارس، آوریل و می هوا گرم می شود و درجه حرارت هوا تا ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد. در این زمان میزان رطوبت هوا بالا است که این می تواند کمی باعث اذیت گردشگران شود. اگر در این زمان به بانکوک سفر می کنید بهتر است لباس هاس نخی و سبک همراه داشته باشید. بهترین زمان برای بازدید از بانکوک در خشک ترین فصل سال که بین نوامبر و فوریه می باشد.

در این مطلب مفصلا در مورد آب و هوای بانکوک صحبت کردیم.

امیدواریم اطلاعات مفید درباره  نقشه بانکوک تایلند کسب کرده باشید. در وب سایت ما، مطلب مفید دیگری درباره بانکوک ، تور بانکوک و هتل های این شهر وجود دارد. لطفا این مطالب را هم بخوانید.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 22228581-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

 • قیمت بلیط و ویزای تایلند

  قیمت بلیط و ویزای تایلند

  آمار پرواز پوینت ماهان تایلند ( بانکوک )

 • هتل بل ایر بانکوک

  هتل بل ایر بانکوک

  هتل بل ایر بانکوک BelAire Bangkok ، جز هتل های ۴ ستاره بانکوک است. این هتل واقع در خیابان سوخومویت پنجم دارای دسترسی بسیار مناسبی به رستوران ها، ایستگاه های حمل و نقل عمومی، کلاب های شبانه و دیدنی های بانکوک است. این هتل می تواند انتخابی مناسب برای سفرهای کاری و یا تفریحی شما […]