پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های تایلند، با ما تماس بگیرید، گروه تورهای ویرگول

درباره تایلند

درباره تایلند

معرفی تایلند

درباره تایلند گفتنی بسیار است. تایلند دارای دیدنی های بسیاری می باشد. خرابه های های تاریخی، صومعه های باستانی، تپه های رنگارنگ، جنگل های انبوه، بازار های شناور، حیات وحش، جزایر گرمسیری و سواحل طلایی همه از دیدنی ها و جاذبه های تفریحی گردشگری این کشور هستند. بانکوک یکی از پر بازدید ترین پایتخت های جنوب شرق آسیا است. خود این شهر به تنهایی می تواند دلیل خوبی برای سفر به تایلند و تور تایلند باشد.

قبل از سفر به تایلند ، حتما نقشه تایلند را دانلود کنید.
مردمان تایلند بسیار مهمان نواز هستند و می توان گفت که تایلند یکی از اولین کشور های جتوب شرق آسیا بود که بازدیدکنندگان خارجی را پذیرفت. پادشاه رامای چهارم در قرن ۱۹ علاقه زیادی به غرب داشت و همین دلیل باعث توسعه ی زیادی در تایلند شد. او تایلند را در مسیر نوسازی قرار داد.
تایلند جذابیت های زیادی دارد. گردشگران مختلف از کسانی که با یک کوله پشتی سفر می کنند تا میلیونر ها می توانند از سفر به تایلند لذت ببرند. این کشور دارای هتل های ارزان قیمت تا کاخ های لوکس ۵ ستاره است. تقریبا تمام هتل های تایلند دارای امکانات آب درمانی و ماساژ تایلندی هستند.

درباره تایلند

درباره تایلند

یک ماساژ تایلندی در ساحل می تواند آرامش فوق العاده ای را به شما بدهد. تایلند کشوری پر از ماجراجویی های هیجان انگیز است. جزایر و سواحل جنوبی تایلند محل مناسبی برای غواصی و کوه نوردی و انجام تفریحات آبی هستند. کسانی که به حیات وحش و طبیعت سبز علاقه دارند می توانند از جنگل های انبوه شمال و آبشار های آن دیدن کنند.
بهترین غذاهای جهان را می توانید در تایلند امتحان کنید. این غذاها پر از ادویه جات هستند. برای امتحان کردن این غذاها می توانید از دکه های غذا فروشی خیابانی غذا بخرید یا به رستوران های درجه یک بروید. تایلند مکانی است برای به دست آوردن آرامش! قدم زدن در سواحل زیبا، نوشیدن چای، شنا کردن در آب های فیروزه ای، همه کمک می کنند تا از استرس زندگی روزانه به دور باشید.

تاریخچه تایلند

تاریخ اجتماعی تایلند به دوران نوسنگی باز می گردد و شاهد ظهور و سقوط سلسله های مختلفی بوده است. تایلند با اتحاد میان سه امپراطوری Lan Na Sukhothai و Phayao در قرن ۱۳ تاسیس شد. امپراطوری Ayutthaya در قرن ۱۴ تاسیس شد و در سال ۱۵۶۹ توسط برمه نابود شد و دوباره در سال ۱۷۶۰ ظهور کرد و در سال ۱۷۶۷ نابود شد.
سلسله ی Chakri تایلند در سال ۱۷۸۲ تاسیس شد، زمانی که Phraya Chakri به عنوان شاه رامای اول بر تخت پادشاهی نشست. این امپراطوری جدید پایتخت کشور را به بانکوک انتقال داد.
پادشاه فعلی، BhumibolAdulyadej رامای نهم، طولانی ترین پادشاه حکومت تایلند بوده و در سال ۱۹۴۶ به حکومت رسید. پادشاه Mongkut ، رامای چهارم در قرن ۱۹ روابط تجاری و سیاسی را با اروپا توسعه داد. هم چنین او اصلاحات آموزشی هم انجام داد و یک سیستم آموزشی اروپایی توسعه داد. پسرش شاه Chulalongkorn، رامای پنجم روابط جهانی را گشترش داد. او خاندان سلطنتی را تحت عنوان راما متحد کرد و اولین پادشاه این سلسه را رامای اول خواند.
در دوره ی سلطنت پادشاه Prajadhipok تایلند از یک حکومت سلطنتی مطلق به یک سلطنت مشروطه تبدیل شد و این امر بعد از یک کودتای موفق در سال ۱۹۳۲ محقق شد. در سال ۱۹۳۹ نام کشور به طور رسمی از سیام به تایلند به معنای سرزمین آزاد تغییر کرد. معنای این نام باعث غرور و افتخار مردم تایلند بود چرا که تایلند تنها کشور جنوب شرقی آسیا بودک هیچ گاه مستعمره ی هیچ یک از کشورهای اروپایی نشد.
در جنگ جهانی دوم نیروی نظامی تایلند با ژاپن متحد شد و در ساخت خط راه آهن Burma-Siam مشارکت کرد. حکومت تایلند در طول جنگ ویتنام به نیروهای ایالات متحده اجازه داد تا از خاک تایلند استفاده کنند.
بعد از اعتراض ها و تظاهرات و فساد های مالی و کودتاها در شرایط مختلف، دموکراسی در تایلند شروع به رشد کرد. بعد از یک ربع قرن حکومت نیروهای نظامی در تایلند در سال ۱۹۷۳ بعد از شورش های دانشجویی در بانکوک یک دولت غیر نظامی روی کار آمد. اما بعد از سه سال دوباره نظامیان قدرت را به دست گرفتند و بعد از آن مدام دولت در دست نظامیان و غیر نظامیان بود.
در ۲۶ دسامبر ۲۰۰۴ یک سونامی در تایلند باعث تخریب بخش وسیعی از زیر ساخت های توریستی تایلند شد. سواحل غربی و مناطق توریستی اطراف پوکت بیشترین آسیب را دیدند. هتل های زیادی تخریب شدند و هزاران نفر جان خود را از دست دادند. اما تایلند به سرعت این مناطق آسیب دیده را بازسازی کرد و همچنان یکی از مقاصد توریستی برتر دنیا است.
YingluckShinawatra اولین نخست وزیر زن در تایلند بود که بعد از انتخابات ۲۰۱۱ به قدرت رسید. او رهبر حزب پوپولیست Pheu بود که در سال ۲۰۰۸ جایگزین حزب مردمی شده بود. از ۴۸۰ کرسی حزب او توانست ۲۶۵ کرسی را به دست آورد. او نهمین رهبر تایلند در طول ۵ سال گذشته است.

درباره تایلند

درباره تایلند

سیاست در تایلند

تایلند دارای یک حکومت مشروطه است و پادشاه شخص اول مملکت می باشد. نخست وزیر رییس دولت است و باید از اعضای پارلمان باشد.
از سال ۱۹۳۲ حکومت تایلند به سلطنت مشروطه تبدیل شد و تایلند در کل دارای ۱۹ منشور و قانون اساسی است. تایلند در طول سال ها حکومت های مختلفی از قبیل دیکتاتوری نظامی و یا دموکراسی انتخاباتی را تجربه کرده است و همه ی دولت ها در طول دهه ها اذعان کردند که پادشاهی موروثی است.

فرهنگ تایلند

مذهب

اکثریت مردم تایلند بودایی هستند. ۵% از مردم مسلمانند و اقلیت هایی هم مسیحی و هندو در این کشور زندگی می کنند.

درباره تایلند

درباره تایلند

روابط اجتماعی در تایلند

معمولا در دیدار های رسمی تایلندی ها با افراد کشور های دیگر دست می دهند. اما در بین خود تایلندی استقبال به روش سنتی با دست هایی بست و تعظیم کم سر انجام می شود. راهیان بودایی معمولا با این شیوه از دیگران استقبال می کنند.
گردشگران باید بدانند که خاندان سلطنتی تایلند بسیار مورد احترام است و همچنین بی ادبی و بی نزاکتی و رفتار خشن در مراکز عمومی از طرف تایلندی ها اصلا پذیرفته شده نیست و تایلندی ها در برابر این رفتارها واکنش نشان می دهند. معمولا با انگشت به کسی اشاره کردن رفتار غیر مودبانه است.

 • قبل از ورود به خانه و یا معبد حتما باید کفش ها را در آورد.
 • لباس هایی که مختص مناطق ساحلی است فقط باید د راین مناطق پوشیده شود!
 • سیگار کشیدن در بیشتر مراکز مانعی ندارد.

زبان مردم تایلند

زبان تایلندی زبان رسمی این کشور است. زبان انگلیسی هم در بسیاری از مناطق توریستی صحبت می شود.

آب و هوا و جغرافیای تایلند

درباره تایلند و هوای تایلند باید گفت این کشور به خصوص در بین ماه های مارس تا مه گرم است. فصل موسمی از ژوئن تا اکتبر است. در این فصل هوا گرم و مرطوب است و باران های شدید و کوتاه مدتی می بارد. بهترین زمان برای سفر به تایلند از نوامبر تا فوریه است. (فصل خنک) . جزایر جنوبی از ژوئن تا سپتامبر هوایی معتدل دارند.
در سفر به تایلند و تور تایلند بهتر است لباس های خنک و سبک همراه داشته باشید. بارندگی را هم در نظر بگیرید و برای هنگام بارش هم لباس مناسب داشته باشید.

اطلاعات کامل در خصوص آب و هوای تایلند را در این مطلب بخوانید.

جغرافیای تایلند

تایلند از غرب با میانمار و اقیانوس هند و از جنوب و شرق با مالزی و خلیج تایلند و کامبوج و از شمال با لائوس هم مرز است. رودخانه ی Chao Phraya در مرکز تایلند است.

آب و هوای تایلند

تایلند آب و هوای گرمسیری دارد. و در بیشتر فصول سال گرم و مرطوب است. میانگین دمای هوا بین ۲۵ تا ۳۵ درجه است. در مناطق کوهستانی شمال تایلند هوا خنک تر است.

سه فصل مختلف در این کشور وجود دارد:
فصل خنک که از نوامبر تا اواخر فوریه است. در این فصل بارندگی زیاد نیست و دمای هوا کاهش پیدا می کند. در این فصل اگر بخواهید به مناطق کوهستانی شمالی بروید باید لباس گرم همراه داشته باشید. معمولا دمای هوا در این مناطق به کمتر از ۵ درجه می رسد. این زمان و کریسمس و سال نو بهترین زمان برای سفر به تایلند است. اما در این دوره قیمت هتل ها بالا است.
از مارس تا ژوئن فصل گرم است. دمای هوا در تایلند دراین فصل ها به بیش از ۴۰ درجه می رسد. این شرایط آب و هوایی می تواند برای گذراندن وقت در ساحل مناسب باشد اما اصلا زمان مناسبی برای گشت و گذار در بانکوک نیست.
از جولای تا اکتبر فصل بارندگی است. در این دوره با ورود جریان های موسمی به کشور بارش اتفاق می افتد اما به این بدین معنا نیست که تمام روز بدون وقفه باران می بارد. بارش ها معمولا کوتاه مدت و شدید هستند و گاهی هم موجب جاری شدن سیل می شوند.
در نقاط مختلف کشور ممکن است این الگوهای آب و هوایی متفاوت باشند. سواحل جنوب شرق تایلند از جمله کو سامویی در ماه مه تا اکتبر بیشترین گردشگر را دارند و فصل بارندگی از نوامبر تا فوریه است.

 

امیدواریم با مطالعه این مطلب، اطلاعات مفیدی درباره تایلند کسب کرده باشید. در سایت مطالب مفید دیگری درباره تایلند موجود است. لطفا این مطالب را هم مطالعه بفرمایید.
در صورت وجود هر گونه سوال و راهنمایی در خصوص سفر به تایلند، تور تایلند و رزرو هتل در تایلند با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما با لبخند پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 22228581-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

 • هتل کنراد سامویی

  هتل کنراد سامویی

  هتل کنراد سامویی Conrad Koh Samui ، جز هتل های ۵ ستاره سامویی است. این اقامتگاه لوکس مشرف به خلیج زیبای تایلند است. از ویژگی های آن می توان به استخر بی نهایت و ویلاهای بزرگی که در دامنه ی کوه های سرسبز و گرمسیری مشرف به ساحل Aow Thai هستند، اشاره کرد. کلیه ویلاها […]

 • هتل سندالوود لاکچری ویلا ریزورت سامویی

  هتل سندالوود لاکچری ویلا ریزورت سامویی

  هتل سندالوود لاکچری ویلا ریزورت سامویی Sandalwood Luxury Villa Resort ، جز هتل های ۵ ستاره سامویی است. این اقامتگاه لوکس مشرف به خلیج زیبای سیام و در دامنه ی کوه ای سرسبز واقع شده است. با یک پیاده روی ۶ دقیقه ای می توان به ساحل رسید. از امکانات هتل می توان به ۵ […]

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.