پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های تایلند، با ما تماس بگیرید، گروه تورهای ویرگول

آب و هوای پاتایا

آب و هوای پاتایا

آب و هوای پاتایا در تمام طول سال گرم است. میانگین بیشترین دمای هوا ۲۹ درجه سلسیوس است. پاتایا در خلیج تایلند واقع شده و دارای جریان های موسمی و سه فصل است.
شرایط آب و هوای پاتایا به گونه ای است که می توان آن را به سه فصل مختلف تقسیم کرد.

 • گرم
 • خنک
 • بارندگی

از نوامبر تا فوریه فصل خنک پاتایا است. در این زمان از سال هوا خشک است و دمای هوا معتدل است. از نظر شرایط آب و هوایی این فصل اوج گردشگری است. در اواسط مارس دمای هوا افزایش پیدا می کند و فصل گرم آغاز می شود. در این زمان از سال هوا گرم و مرطوب است. به خاطر رطوبت هوا تحمل گرما کمی سخت تر می شود. میانگین دمای هوا ۳۳ درجه سلسیوس است. اواخر آوریل و اوایل مه بارش کمی این شرایط را بهتر می کند.

اطلاعات کامل درباره پاتایا را در این مطلب بخوانید.

آب و هوای پاتایا -Sanctuary of Truth

آب و هوای پاتایا -Sanctuary of Truth

ژوئن تا اکتبر فصل مرطوب است. دمای هوا معتدل تر می شود اما روزها هوا رطوبت دارد. در بین ماه های سپتامبر تا اکتبر رطوبت هوا افزایش پیدا می کند. در فصل مرطوب پاتایا امکان دارد سیل اتفاق بیافتد.
بهترین زمان برای رفتن به پاتایا بین نوامبر تا آوریل است. تور پاتایا ، تور تایلند همواره در این زمان در جریان است. در این دوره بارندگی کم است و بیشتر هوا آفتابی است. هر چند در تمام فصول سال هوا گرم است اما احتمال باش باران در برخی از فصول سال کمتر است. در فصول بارندگی هم روزهایی هوا آفتابی خواهد بود و می توان در این فصول هم به پاتایا سفر کرد. این که چه زمانی بهترین زمان برای سفر به پاتایا است بستگی به خود شما دارد. اگر آب و هوای معتدل را دوست دارید و پرداخت قیمت های نجومی در فصل شلوغ گردشگری برای شما مهم نیست، در این ماه ها به پاتایا بروید اما اگر شرایط آب و هوا چندان برایتان مهم نیست و میخواهید پول کمتری هزینه کنید بهتر است در ماه های خلوت گردشگری به پاتایا بروید.
در زیر شرایط آب و هوایی و میانگین دمای هوا و چندین نکته ی مهم وجود دارد تا به شما کمک کند زمان سفرتان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هر چند شرایط آب و هوایی خشک و مرطوب قابل پیش بینی است اما ممکن است تغییراتی هم دراین شرایط ایجاد شود. پس این اطلاعات فقط برای راهنمایی هستند.

آب و هوای پاتایا

آب و هوای پاتایا

آب و هوای پاتایا در فصل خنک

ماه های نوامبر تا فوریه دارای آب و هوای خوبی است. بارندگی در این ماه ها کم است و گرمای هوا قابل تحمل است. میانگین دمای هوا در گرم ترین ساعات ۳۱ درجه سلسیوس و در خنک ترین ساعات ۲۱ درجه سلسیوس است. این ماه ها شلوغ ترین فصول گردشگری در پاتایا هستند و قیمت ها در این دوره بسیار بالا است.

آب و هوای پاتایا در فصل گرم

مارس، آوریل و مه گرم ترین ماه های سال در پاتایا هستند. میانگین بالاترین دمای هوا ۳۳ درجه سلسیوس و خنک ترین آن ۲۵ تا ۲۷ درجه سلسیوس است. هوا در این دوره گرم و سوزان است و رطوبت هوا بالا است. اواخر آوریل و اوایل مه امکان کمی بارش وجود دارد.

آب و هوای پاتایا در فصل بارندگی

بین ژوئن تا اکتبر فصل خلوت گردشگری است. در این دوره بارش ها شدید و کوتاه مدت است. خیلی کم اتقاق می افتد که تمام طول شبانه روز هوا بارانی باشد. میانگین دمای هوا در طول روز به زیر ۳۰ درجه سلسیوس در در طول شب کمتر از ۲۵ درجه سلسیوس می شود. در این دوره از سال قیمت هتل ها کاهش پیدا می کند و رستوران ها و بارها هم خلوت تر هستند.

بهترین زمان برای سفر به پاتایا چه فصلی است؟

در زیر اطلاعاتی در این باره موجود می باشد:

 • به طور میانگین دمای هوا همیشه بالا است.
 • در فصل های مه، ژوئن، جولای، آگوست، سپتامبر و اکتبر بارندگی اتفاق می افتد.
 • هوای پاتایا در ژانویه و دسامبر خشک است.
 • گرم ترین ماه سال ماه مه است.
 • خنک ترین ماه سال دسامبر است.
 • سپتامبر مرطوب ترین ماه سال است.
 • ژانویه خشک ترین ماه سال است.
آب و هوای پاتایا

آب و هوای پاتایا

این که چه زمانی برای سفر به پاتایا مناسب است بستگی به خود شما دارد. در تمام طول سال می توانید به پاتایا سفر کنید.پس با توجه به شرایط آب و هوایی باید زمان سفر را خودتان انتخاب کنید. معمولا اواخر نوامبر تا فوریه شرایط آب و هوایی بسیار مطلوب است. میانگین دمای هوا در گرم ترین ساعت ۳۱ درجه سانتی گراد و در خنک ترین ساعت ۲۱ تا ۲۲ درجه سانتی گراد است. رطوبت هوا در این دوره از سال کم است. معمولا آسمان آبی است و خیلی کم بارندگی دارد. نسیم خنکی هم از سمت اقیانوس می وزرد. این زمان بهترین زمان برای رفتن به ساحل و آفتاب گرفتن است.
این زمان از سال شلوغ ترین فصل گردشگری است. در کریسمس و آغاز سال نو هم سواحل بسیار شلوغ هستند و قیمت ها بالا است و گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند. در این زمان مردم محلی تایلند هم به سواحل می روند. اگر می خواهید از چنین جمعیتی اجتناب کنید و به دنبال سکوت و خلوتی هستید این زمان اصلا برای سفر به تایلند و تور تایلند مناسب نیستد.
فصل خلوت و بارندگی: بین ژوئن تا اکتبر بهترین زمان برای لذت بردن از سواحل خلوت است. در این زمان در اروپا هم تابستان است پس گردشگران کمتری به تایلند سفر می کنند. به این دوره از سال فصل بارندگی می گویند.
بارندگی شدید و کوتاه مدت است و معمولا عصرها اتفاق می افتد. از آنجاییکه فقط یکی دو ساعتدر طول روز هوا بارانی می شود ، گردشگران می توانند از بقیه ساعات روز نهایت استفاده را بکنند.
در این دوره قیمت هتل ها اقامتگاه ها کاهش پیدا می کند .پس این دوره مناسب کسانی است که می خواهند پول کمتری هزینه کنند. اما همچنان برخی از هتل ها به خصوص هتل هایی که صاحبان آن ها اروپاییان هستند تغییری در قیمت ها ایجاد نمی کنند و این امر باعث شود اتاق های هتل خالی بماند.
فصل گرم و خلوت: مارس، آوریل و مه گرم ترین ماه های سال هستند. میانگین دمای هوا ۳۳ درجه سلسیوس است. اما سواحل معمولا به دلیل نسیم خنکی که از سمت اقیانوس می وزد خنک تر هستند. دمای آب در این دوره عالی است. سواحل در این دوره از سال به خلوتی فصل بارندگی نیستند. فستیوال Songkran اواسط ماه آوریل برگزار می شود.
این فستیوال دو هفته به طول می انجامد. در این فستیوال ممکن است چاقوکشی و یا حمله های جنایتکارانه ای اتفاق بیافتد. در این دوره قیمت ها به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کنند.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 22228581-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

 • هتل هالیدی ریزورت پاتایا

  هتل هالیدی ریزورت پاتایا

  هتل هالیدی ریزورت پاتایا The Holiday Resort ، جز هتل های ۴ ستاره پاتایا است. یکی از این ویژگی های بارز این هتل، فاصله کوتاه آن با ساحل است که با حدود ۱۲ دقیقه پیاده روی می توانید به ساحل برسید. هتل دارای اینترنت بی سیم رایگان، رستوران و استخر در فضای باز است. این […]

 • هتل مایک بیچ پاتایا

  هتل مایک بیچ پاتایا

  هتل مایک بیچ پاتایا Mike Beach Resort ، جز هتل های ۳ ستاره پاتایا است. این هتل زیبا در بخش شمالی پاتایا واقع شده است و با اندکی پیادی روی می توان به ساحل و مراکز خرید رسید. کلیه ی اتاق ها به زیبایی دکور شده اند و به سیستم تهویه ی هوا، تلویزیون صفحه […]

2 پاسخ به “آب و هوای پاتایا”

 1. افسانه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵

  سلام میخوام برای عید به پاتایا و بانکک سفر کنم .هوا چطوره؟و تور پاتایا تنها بگیرم یا با بانکوک بهتره؟ دو تا بچه دارم ۵ ساله و ۷ ساله …به نظرتون کدام شهرها مفیدتر و قشنگتره؟

 2. افسانه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵

  آیا قیمتهای خرید مناسب هستند و کدام شهر برای خرید بهتره و اینکه بازارهای محلی و بازار روز و دست فروش هم دارند؟